Krzesło i hoker Aldo

Praca projektowa
Autor: Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna
2017

Projekt Jadwigi i Magdaleny krzesło i hoker "Aldo" otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Śląska Rzecz 2016 (Cieszyn).  Producentem jest Paged Meble.

Już po raz dwunasty w Zamku Cieszyn wręczono nagrody laureatom konkursu „Śląska Rzecz”. To konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Patronat nad konkursem sprawował Dziennik Zachodni.

Uzasadnienie jury:

Przykład połączenia nowoczesności z klasyką designu oraz funkcjonalnością. Oparcie oraz tylne nogi krzesła zostały wygięte z jednego kawałka drewna bukowego - fabryka w Jasienicy jest jedną z niewielu na świecie kultywująca technikę gięcia drewna na gorąco. Funkcjonalność polega na możliwości sztaplowania siedzisk, dzięki czemu złożone jedno na drugim zajmują mniej miejsca. Nawiązaniem do klasyki jest oparcie w stylu krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczebelkami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującego wygodne podparcie pleców.

 
Laureaci konkursu oraz projekty nominowane do ekspozycji są prezentowane na pokonkursowej wystawie, która w tym roku będzie pokazywana w Zamku Cieszyn, Dobrotece w Dobrodzieniu oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od 2017 roku konkurs obejmuje województwa śląskie i opolskie.

 

 


Sukcesy